מפגש #10

כ׳ אדר א׳ תשפ׳׳ב

21.2.22

הגן הבוטני, ירושלים

18:00

18:00

התכנסות
ונטוורקינג

במקום שחלל אורבני מהמם פוגש טבע פראי - ההשראה מגיעה... באחד מהמקומות היפים ביותר בירושלים, הגן הבוטני, על שפת האגם, שוכן מתחם אירועים מיוחד שניחן בעיצוב חדשני ומודרני לצד נוף פסטורלי וטבע עוצר נשימה, ניפגש לערב קסום בסביבה עטופה בירוק ונוף פנורמי המשקיף אל עבר הגן הבוטני!

18:30

19:00

19:00 | פרופ׳ עזרי טרזי

תוהו ובוהו

איך מפתחים את האינטליגנציה היצירתית?

היצירתיות הטהורה, זאת שאינה ערבוב ידוע של דברים קיימים, היא הליכה אל הלא נודע. בתוך הנווט בלא נודע יש צדדים של הרפתקנות, חווית הגילוי והחידוש, אך גם צדדים של חששות, חרדה ואפילו רתיעה לאחור. בהרצאה נשוחח על האינטליגנציה היצירתית, מקומה בתוך מכלול האינטליגנציות, והחיבור לרוח העתיד.

אודות המרצה:

פרופ׳ עזרי טרזי הינו מעצב בעל שם עולמי, תיאורטיקן וחוקר בתחום העיצוב. ראש התוכנית לתארים מתקדמים בעיצוב, ראש מרכז היזמות והחדשנות, ראש מעבדת Design-Tech בטכניון. כמעצב, עבודותיו הופיעו במוזיאונים רבים ברחבי העולם כמו מוזיאון ה- MoMA בניו יורק. מוזיאון העיצוב הטריאנלה במילאנו, המוזיאון הלאומי לעיצוב, קופר היואיט בניו יורק ועוד, כמעצב תעשייתי עבד עם החברות הגדולות בעולם ובישראל בתחומים מגוונים. כתב ספר ראשון בתחומו בישראל "Dז - חדשנות דרך חשיבה עיצוביתי" שעוסק בתחום המתפתח של פיתוח ועיצוב מוצרים דרך חשיבה עיצובית.

19:45

19:45

19:45 | יגור שקולב

האבולוציה של עמוד המכירה של Wix

איך חיפשנו (ומצאנו) מפגש בין המשתמשים לביזנס

אחד השלבים הקריטיים בהתהוות של חברה, הוא בניית חלון הראווה שמציג את מוצרייה/שירותייה למכירה. עמוד זה, ה-Pricing Page, מושתת לרוב על מוסכמות אוניברסליות. במקביל, העמוד אמור להתאים עצמו במשך הזמן לצרכי המשתמשים. ההתאמות הללו הן שהופכות חברה רווחית, לרווחית עוד יותר.

יגור, מעצב חוויית המשתמש שהיה אחראי על עמוד ה-Pricing Page של Wix בארבע השנים האחרונות, יקח אותנו למסע על ציר הזמן – החל משנת 2014 בה Wix היתה סטארטאפ צעיר. ציר הזמן ילווה אותנו עד היום, נקודה בה כמות המשתמשים מ190 ארצות, מונה מעל 200 מיליון.

במהלך המסע נבחן תהליכים אבולוציוניים בבניית המוצר, פתרונות שהותאמו לסוג המשתמשים שהשתנה לאורך השנים ובעיקר נקבל הצצה לתהליך מתמשך של ניסוי וטעייה מחושבים על עמוד אחד בעל משמעות אדירה.

אודות המרצה:

יגור, מעצב חווית משתמש בצוות ה-Premium Services של Wix, האחראי על היחסים הפיננסיים עם המשתמש. מוביל מזה ארבע שנים שורה של מוצרים אסטרטגיים בעמודי מכירה רגישים. בעשייתו בשנים אלו התמקד במציאת פתרונות לאתגר הגדול של איזון בין צרכי רווחיות החברה כעסק, לבין חווית המשתמש. תהליך עבודתו מתאפיין בגישה הוליסטית שרואה את אפיון הממשק, פיתוח הטכנולוגיה ושמירה על שקיפות מול לקוחות החברה כבלתי נפרדים.

21:00

21:00

21:00 | פרופ׳ עודד עזר

עיצוב פונטים: בין תימן לברלין עוצרים בירושלים

הטיפוגרף ומעצב הפונטים פרופ׳ עודד עזר, בהרצאה חוצת גבולות ותקופות על אותיות, תרבות והשראה.

אודות המרצה:

עודד עזר הוא טיפוגרף ומעצב פונטים מהבכירים בישראל, המכהן כפרופסור לעיצוב במכון הטכנולוגי חולון. מייסדם של בית הפונטים ׳עזר טייפ האוס׳, ושל ׳הקולקטיב׳ - מגזין האונליין לתרבות ועיצוב. עיצב פונטים עבור ווייז, גוגל, סמסונג, בנק הפועלים, גלובס, מגדל ועוד. עבודותיו הטיפוגרפיות הוצגו ברחבי העולם, בין השאר במוזיאון המומה בניו יורק ובמוזיאון ויקטוריה ואלברט, לונדון, וזכו בפרסים בארץ ובחו״ל.

20:40

21:40

השקת כתב העת
הפורמה

כתב העת לתקשורת חזותית בהוצאת "הפורמה" הוא אסופה חד-שנתית של מאמרים, של ראיונות, ושל תוכן חזותי. הוא מיועד למעצבים, למאיירים, ליוצרים טיפוגרפים, לצלמים, לאנשי קריאייטיב, לאמנים, ולכל מי ששילוב של ידע, יצירה חזותית ונייר מודפס, מסבים לו אושר.

בחודשים האחרונים נעשתה עבודה רבה בהפקת האסופה והבאתה לדפוס,  בכתיבה, בעיצוב, באיור, ובעריכה, לקחו חלק יוצרות רבות מקהילת הפורמה, כמו גם יוצרים מחוץ לקהילה, שרוכשים לה הערכה. 

באירוע נודה לכל השותפים לפרויקט ונציין בחגיגיות את ההוצאה לאור במהדורה מוגבלת של כתב העת הראשון.

22:00

22:00

סיכום
ונטוורקינג

איפה?

הגן הבוטני,
זלמן שניאור 1, ירושלים

הגן הבוטני יושב בכניסה לשכונת "ניות" ליד האוניברסיטה העברית – קמפוס גבעת רם. הכניסה דרך הפנייה לתחנת הדלק בצומת ניות.

בwaze- "חניון מבקרים הגן הבוטני"

בכניסה לגן מגרש חנייה גדול

קווי אוטובוס: לרחוב הרצוג: 17, 19, 32 לרדת בצומת ניות
לרחוב יהודה בורלא:  9 לרדת בתחנת בורלא/דודזון, לרדת במדרגות שאחרי הסופר (לכיוון תחנת הדלק) ולפנות ימינה.
לרחוב בצלאל בזק:   9, 42 לרדת בתחנת בזק/זלמן שניאור ולרדת במדרגות שממול (לכיוון תחנת הדלק) ולפנות ימינה

 
לסיכום

סרטון סיכום לאירוע,
תודה למרצים ולכל המשתתפים 🙂

גן הבוטני בשעות היום, אך גם בערב הוא יפהפה (:

מה.

מפגש #10
הפורמה

מתי.

21.2.22, כ' אדר א'
18:00-22:00 ​

איפה.

גן הבוטני
ירושלים

האירוע למעצבים ומעצבות – ויתקיים בהפרדה   |   'הפורמה' הוא מיזם ללא מטרות רווח   |   המפגשים מיועדים למעצבים.ות בעלי ניסיון בתחום   |   עלות מסובסדת: 50 ש"ח

האירועים

הלב של קהילת הפורמה הוא האירועים - מגוון של סדנאות, הרצאות, וימי עיון המועברים על ידי מעצבים ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה. התכנים תמיד מרתקים ורלוונטיים, והכל באווירה נעימה של שיתוף פעולה, למידה והתפתחות.

המגזין

מגזין הפורמה נותן במה לשיח מעמיק ואיכותי בנושאי עיצוב, ומתעדכן מדי חודש עם מאמרים מרתקים ומעוררי מחשבה מתחומי ידע מגוונים. המגזין עובד בשיתוף פעולה עם כותבים וכותבות מעולים, כדי להפיץ ידע והשראה בקהילה.

ליצירת קשר

יש לכם רעיון שאנחנו חייבים לשמוע?
רוצים לספר לנו איך היה לכם באירוע האחרון? להסביר לנו מה לא בסדר בלוגו שלנו? להשוויץ בעבודה האחרונה שלכם... או סתם לדבר?